back

Комісія вирішила послабити протиепідемічні заходи

29 травня 2020

      Сьогодні, 29 травня відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

      У ході засідання присутні обговорили заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції на території району.

       Зі слів доповідачів, на території району  інцидентність (середня кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення) становить 0,0 осіб на 100 тисяч населення, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я району, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком  COVID-19, становить 0 %. У період з 22.05.2020 р. – 28.05.2020 р. працівниками КНП «Бахмацький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» взято 34 мазки для ПЛР досліджень на COVID-19.

       Керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину, з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», враховуючи рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС (протокол засідання № 20 від 28 травня 2020 р.), комісія вирішила послабити протиепідемічні заходи та дозволити з 1 червня :

       - роботу закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів, фітнес-центрів (крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб) за умови одночасного перебування у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 м2 площі зали для індивідуальних занять та однієї особи на 5 м2 площі зали для групових/командних занять (не більше 10 осіб у групі) з дотриманням вимог, визначених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26 травня 2020 № 28 «Про затвердження тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, керівникам закладів взяти до уваги, що відвідування закладів дітей віком до 12 років заборонено;

       - відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти, проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві, лабораторних робіт та тренажерних занять, атестації здобувачів відповідних підготовчих заходів, отримання документів про професійну (професійно-технічну) освіту;

        - перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому) між регіонами в межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб;

        - міжобласні пасажирські перевезення автомобільним транспортом між регіонами в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. У разі здійснення перевезення до регіону, в якому не застосовується послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється перевезення в межах 50 відсотків кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду, позаду.

        Контроль за дотриманням санітарно-епідеміологічних норм та карантинних обмежень покладено на Бахмацьке районне управління Держпродспоживслужби та Бахмацький відділ поліції.

        У разі погіршення епідеміологічної ситуації на території району комісією буде прийнято рішення про скасування пом’якшення карантинних заходів.

Сектор з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації