back

Районна комісія з питань ТЕБ та НС розглянула низку питань в рамках переходу району до адаптивного карантину

22 травня 2020

     Сьогодні, 22 травня за участю голови райдержадміністрації Світлани Мельник відбулося позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

     У роботі комісії також прийняв участь Бахмацький міський голова Павло Шимко.

      На початку засідання заступник голови районної комісії з питань ТЕБ та НС Володимир Лелюшок ознайомив присутніх з постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» та рішенням, прийнятим на обласній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокол засідання № 19 від 22 травня 2020 року).

     Присутні на засіданні розглянули низку питань щодо пом’якшення обмежувально-карантинних заходів у районі.

     Одне з питань порядку денного стосувалося відновлення автобусного сполученні в районі.

     За результатами доповідей та з урахуванням обговорення комісія вирішила відновити регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом на міському та приміському сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб та з урахуванням затверджених рекомендацій щодо протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів автомобільним транспортом на період карантину. Зокрема, водії зобов'язані знаходитися в медичних масках або респіраторах (без клапану), ці ж вимоги стосуються і пасажирів.

     Також членами комісії прийнято рішення дозволити проведення з 22 травня:

     - спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше 30 осіб та є жителями району;

     - релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 м2 площі будівлі, де проводиться релігійний захід.

     Водночас відновлюється діяльність готелів.

    Бахмацькому районному управлінню Держпродспоживслужби в Чернігівській області та Бахмацькому відділу поліції Головного управління Національної поліції у Чернігівській області доручено організувати контроль за дотриманням санітарно-епідеміологічних норм та карантинних обмежень.

     Під час засідання члени районної комісії розглянули можливості відкриття закладів дошкільної освіти Бахмаччини.

     Враховуючи потребу у проведенні додаткової підготовки закладів дошкільної освіти щодо безумовного дотримання рекомендацій  МОЗ України та Головного державного санітарного лікаря України, за результатами голосування та з урахуванням обговорень комісією вирішено дозволити відвідування дитсадків у районі з 1 червня 2020 року при наявності відповідних медичних довідок.

     За сприятливої епідемічної ситуації в районі будуть прийматися чергові рішення щодо послаблення протиепідемічних заходів у відповідні терміни.

     Наразі, сам термін карантину в Україні продовжено до 22 червня цього року.

Сектор з інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації